26 Kasım 2019 15:44:38

BÜYÜKŞEHİR’İN MÜHRÜNE YARGI “DUR” DEDİ
BÜYÜKŞEHİR’İN MÜHRÜNE YARGI “DUR” DEDİ

 

 

 

Büyükşehir Belediyesi’nin Güzelyalı Atatürk Parkı 2’nci Etabı sosyal tesis inşaatını usule ve hukuka aykırı hareket ederek yaptığı mühürleme işlemine mahkeme “dur” dedi. Bursa 4. İdare Mahkemesi 26 Kasım Salı günü aldığı kararla, “Yürütmeyi Durdurma” kararı verdi.

 

Mudanya Belediyesi mülkiyetinde bulunan Güzelyalı Atatürk Parkı’nın 2’nci Etabı sosyal tesis inşaatını usule ve hukuka aykırı hareket ederek, 775 Sayılı Kanuna muhalefet gerekçesiyle mühürleyen Büyükşehir Belediyesi’ne yargı “dur” dedi. Büyükşehir Belediyesi, Güzelyalı Atatürk Parkı’nın 2’nci Etabı sosyal tesis inşaatını 22 Kasım tarihinde mühürlerken, Mudanya Belediyesi, yürütmenin durdurulması talebiyle mahkemeye başvurdu. Bursa 4. İdare Mahkemesi 26 Kasım Salı günü aldığı 2019/675 sayılı kararla, “Yürütmeyi Durdurma” kararı verdi.

 

HUKUK DUVARINA ÇARPTILAR

Mudanya Belediyesi’nin mahkeme kararıyla da sabit, bir kez daha haklı çıktığını dile getiren Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Engellemeye çalışıyorlar, her defasında hukuk duvarına çarpıyorlar. Mevzuata aykırı mühürleme işlemi yapıldığını, projenin her defasında engellenmeye çalışıldığını, algı operasyonlarıyla kamuoyunun yanıltıldığını söylemiştik. Mudanya’nın hakkını haramiye hırsıza yedirmeden nasıl koruduysak bundan sonra da korumaya devam edeceğiz. Hizmetlerimizi engellemeye kimsenin gücü yetmeyecek. Büyükşehir Belediyesi’ne rağmen Güzelyalı Atatürk Parkı’nın ikinci etabını Mudanya ve Bursa’ya kazandıracağız” dedi.

 

MUDANYA BELEDİYESİ BASIN BÜROSU